Logo FunSwim

Plavecké kurzy pro pokročilé

Tento kurz je určen pro děti (orientační věk 7-14 let), které mají již zautomatizovány elementární plavecké dovednosti (dýchání do vody, splývání, atd.) a dokáží bez přerušení uplavat minimální vzdálenost 100m ve velkém bazénu bez dopomoci. Žádoucí je osvojení základní techniky alespoň jednoho plaveckého způsobu.

Kurz probíhá ve velkém bazénu (25 m).

Maximální počet dětí v lekci je 10, a přítomni jsou minimálně dva vyškolení lektoři.

Délka kurzu je stanovena na 15 lekcí, z nichž jedna trvá 60 minut.

Naším hlavním cílem je zdokonalit již osvojenou techniku plaveckých způsobů (znak a kraul) a zároveň plavce seznámit s dalšími plaveckými způsoby (prsa a motýl). Kromě nácviku efektivního pohybu ve vodním prostředí usilujeme také o rozvoj kondičních a koordinačních schopností dětí skrze atraktivní cvičení na suchu i ve vodě.

Průběh plaveckého kurzu:
  • Každá hodina začíná rozcvičkou, která si klade za cíl efektivně připravit děti na plavecký trénink. Pracujeme zde především na rozvoji koordinačních, rychlostních a silových schopností, které tvoří základ zdravého pohybového rozvoje dítěte.
  • V plavecké části na děti čekají atraktivní technická cvičení, která jim pomohou zdokonalit již osvojené plavecké dovednosti a zlepšit efektivitu plaveckého pohybu. Děti se v kurzu seznámí s metodickou řadou nácviku plaveckého způsobu znak, kraul, prsa a motýl. Zároveň je kladen důraz na zlepšení získaných dovedností v oblasti skoků a pádů vody, plavání pod vodou, akrobacie ve vodním prostředí. Kromě nácviku správné plavecké techniky je výuka koncipována tak, aby poskytla dětem adekvátní kondiční stimul a přispěla tak k rozvoji jejich zdraví.
  • V plavecké výuce také využíváme pestrou škálu specifických pomůcek, mezi které se řadí plavecké ploutve, plavecké packy, monoploutve, předměty na lovení, plavecké pontony a mnoho dalších.
  • Závěr každé lekce je věnován pohybovým hrám a individuálním výzvám ve vodním prostředí.

Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Nelze věci uspěchat, protože by to mohlo vést k fixování špatného pohybového návyku, který by plavce limitoval v dalším plaveckém rozvoji.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle +420 775 127 620, či na emailu info@funswim.cz.

Monoploutve
Monoploutev