Logo FunSwim

Plavecké kurzy pro mírně pokročilé

Tento kurz je určen pro děti (orientační věk 6-12 let), které mají již osvojeny základní plavecké dovednosti, kraulové a znakové nohy a dokáží uplavat dostatečnou vzdálenost (25 m) ve velkém bazénu bez dopomoci. Důležité také je, aby byly děti schopny absolvovat plaveckou lekci v celém jejím rozsahu ve velkém bazénu.

Kurz probíhá ve velkém bazénu (25 m).

Maximální počet dětí v lekci je 10, a přítomni jsou minimálně dva vyškolení lektoři.

Délka kurzu je stanovena na 15 lekcí, z nichž jedna trvá 60 minut.

Naším hlavním cílem je zdokonalit již osvojené plavecké dovedností a naučit základní techniku plaveckých způsobů znak a kraul. Kromě nácviku efektivního pohybu ve vodním prostředí usilujeme také o rozvoj koordinačních schopností dětí skrze atraktivní cvičení na suchu i ve vodě.

Průběh plaveckého kurzu:
  • Každá hodina začíná rozcvičkou, aby děti již v mladém věku pomalu začaly poznávat a uvědomovat si své tělo a jeho možnosti. Pracujeme zde především na rozvoji koordinačních, rychlostních a silových schopností, které tvoří základ zdravého pohybového rozvoje dítěte.
  • V plavecké části na děti čekají atraktivní technická cvičení a hry, které jim pomohou zdokonalit již osvojené plavecké dovednosti a zlepšit efektivitu plaveckého pohybu. Děti se v kurzu seznámí s metodickou řadou nácviku plaveckého způsobu znak a kraul, a zároveň rozšíří své dovednosti v oblasti skoků a pádů vody, plavání pod vodou, akrobacie ve vodním prostředí.
  • V plavecké výuce také využíváme pestrou škálu atraktivních pomůcek, mezi které se řadí plavecké ploutve, nadlehčovací nudle, předměty na lovení, plavecké pontony a mnoho dalších.
  • Závěr každé lekce je věnován pohybovým hrám a individuálním výzvám ve vodním prostředí.

Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Nelze věci uspěchat, protože by to mohlo vést k fixování špatného pohybového návyku, který by plavce limitoval v dalším plaveckém rozvoji.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle +420 775 127 620, či na emailu info@funswim.cz.