Logo FunSwim

Plavecké kurzy pro pokročilé začátečníky

Tento kurz je určen pro plavce z kurzu začátečníků (orientační věk 5-10 let), kteří mají již osvojeny základní plavecké dovednosti, kraulové a znakové nohy a dokáží uplavat dostatečnou vzdálenost (15 m) ve velkém bazéně bez dopomoci.

Kurz probíhá částečně ve velkém (25 m) i menším bazénu.

Maximální počet dětí v lekci je 10, a přítomni jsou minimálně dva vyškolení lektoři.

Délka kurzu je stanovena na 15 lekcí, z nichž jedna trvá 45 minut.

Naším hlavním cílem je prostřednictvím této kombinované dráhy usnadnit méně zkušeným plavcům přechod do velkého bazénu. Zároveň cílíme na rozvoj plaveckých dovedností a osvojení si základní techniky plaveckých způsobů (znak a kraul).

Průběh plaveckého kurzu:

  • Každá hodina začíná rozcvičkou, aby děti již v mladém věku pomalu začaly poznávat a uvědomovat si své tělo a jeho možnosti. Pracujeme zde především na rozvoji schopnosti propriocepce.
  • V plavecké části s dětmi pracujeme na zdokonalení již osvojených plaveckých dovedností a začínáme výukou plaveckého způsobu znak. Dále výuka navazuje na nácvik kraulových nohou elementárním nácvikem kraulového dýchání a pohybu paže.
  • Závěr každé lekce je věnován pohybovým hrám, které slouží k rozvoji koordinačních, rychlostních a silových schopností dětí. Tradičně jsou využívány individuální výzvy, náročnější skoky a akrobacie, štafetové a týmové hry ve vodním prostředí.

 

Je nutné mít na paměti, že řada plaveckých prvků se musí pravidelně opakovat, aby si dítě pevně osvojilo základy daného plaveckého způsobu. Nelze věci uspěchat, protože by to mohlo vést k fixování špatného pohybového návyku, který by plavce limitoval v dalším plaveckém rozvoji.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle +420 775 127 620, či na emailu info@funswim.cz.